امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

وش اجرای سقف های وافل بسیار ساده می باشد و هیچ نیازی به نیروی متخصص و یا تجهیزات خاص برای اجرا نمی باشد.

روش اجرای سقف وافل را می توان به طور کلی به شرح ذیل دسته بندی نمود:

مرحله اول) زیرسازی سقف:

ابزار مورد نیاز برای اجرای سقف وافل مشابه ابزار اجرای سقف تیرچه می باشد. جهت پایه های زیرین هم می توان هم از جک و هم از اسکافلد استفاده نمود. در اجرای سقف های وافل عموما نیازی به فرش کردن سقف توسط پلی وود و یا قالب فلزی نمی باشد و می توان قالب های وافل را مستقیم بروی قوطی، لوله و یا چهارتراش هایی که در فواصل مناسب کار گذاشته شده اند قرار داد.

 سقف-وافل

مرحله دوم) چیدن قالب های وافل: 

پس از زیرسازی، قالب های وافل در مناطق مشخص شده مطابق نقشه سازه قرار داده می شود. به دلیل استحکام بالای قالب های وافل عبور و مرور بروی آنها به آسانی صورت می پذیرد. همچنین این قالب ها جهت جداسازی نیاز به روغن کاری ندارد.

 

مرحله سوم) آرماتور بندی سقف: 

شبکه سراسری متعامد آرماتورهای تحتانی و فوقانی به همراه آرماتورهای تقویتی مطابق نقشه اجرا می گردد. همچین می بایست در مناطقی از سقف آرماتورهای برشی محاسباتی و حداقل را مطابق نقشه سازه کار گذاشت.

 سقف-وافل

مرحله چهارم) بتن ریزی:

بتن ریزی سقف وافل مطابق دستورالعمل ها و دستور کارهای اجرایی انجام می پذیرد. با توجه به اینکه در سقف وافل نیاز به نفوذ بتن به زیر قالب ها نمی باشد، بتن ریزی سقف وافل از سهولت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مرحله پنجم) قالب برداری:

قالب برداری ابزار اجرا و قالب های وافل پس از طی شدن حداقل زمان لازم آیین نامه ای  مطابق مقررات ملی ساختمان می تواند انجام می پذیرد.

سقف-وافل

 

از دیگر مقالات

قالب بتن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سقف وافل

عملکرد سازه ای سقف های وافل از هزاران سال پیش برای بشر شناخته شده است و شاید بتوان اولین کاربرد بشر از کانسپت سقف های وافل را مربوط به بنای آکروپولیس یونان دانست. بخش اعظم این بنا در سال های 429 تا 461 پیش از میلاد ساخته شده است. نمونه بارز دیگری از سقف وافل را می توان در نقاشی معروف شام اخر اثر لئوناردو داوینچی مشاهده نمود. از دیگر سازه های باستانی ساخته شده با سیستم سقف وافل بنای معبد پانتئون رم می باشد که در سال 118 میلادی ساخته شده و همچنان پابرجاست.

سقف-وافل

از اوایل قرن 19 میلادی و با پیشرفت علم و ورود به عصر جدید ساخت سازه های مهندسی، ساخت ساختمان ها با کاربری های مختلف با سیستم سقف وافل کلاسیک در آمریکا و کشورهای اروپایی آغاز گردید. مزیت های فنی سقف های وافل در کنار زیبایی خاص این سقف ها موجب گردید این سقف ها مورد استقبال معماران قرار گرفته و در سازه های مختلفی نظیر فرودگاه ها، پارکینگ ها، برج های مسکونی، هتل ها، مراکز تجاری، موزه ها، دانشگاه ها و ... مورد استفاده قرار بگیرد. از سازه های معروف دنیا که در آنها از سقف وافل  استفاده شده است می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

  • موزه هنرهای زیبا مونترال کانادا
  • ساختمان تئاتر ملی لندن
  • فرودگاه بین المللی تورنتو کانادا
  • دانشگاه سهیر استانبول ترکیه
  • کتابخانه مرکزی سن دیگو آمریکا
  • موزه آکروپولیس یونان
  • ایستگاه  مترو واشنگتن آمریکا
  • سالن ورزشی پیر لوجی نروی رم ایتالیا     
  • در ایران نیز ساختمان های مهم بسیاری و بعضا با قدمت بالا با سیستم سقف وافل و با استفاده از قالب های فلزی و یا فایبرگلاس ساخته شده اند. از جمله این ساختمان ها می توان به کتابخانه ملی، فرودگاه تبریز، راه آهن تهران، ایستگاه راه آهن اصفهان (سال ساخت 1354)، ساختمان های متعدد از دانشگاه های سراسر کشور ، ساختمان نظام مهندسی استان یزد و ... اشاره نمود. صعوبت کار با قالب های فلزی و فایبرگلاسی مانع از گسترش این تکنولوژی در ایران در گذشته بوده است. در سالیان اخیر با روشن شدن مزایای سقف های دال مجوف و ساخت قالب های جدید از جنس پلاستیک مقاوم و فشرده و با مرتفع نمودن دیگر مشکلات فنی و اجرایی سقف های وافل استفاده از این تکنولوژی رو به افزایش می باشد.
  • سقف-وافلسقف-وافل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

قالب های فلزی:

قالب بندی فلزی بهترین نوع قالب بندی می باشد.
قالب بتن از ورق آهنی  st 37 ساخته می شوند . در صورتی که قالب های فلزی  را بایستی بعد از کار پرداخت نموده ودر مقابل زنگ زدگی محافظت نمود ودر جای خشک نگهداری نمود .قالبهای فلزی دارای عمر طولانی هستند از این رو هزینه اولیه بالای آنها قابل توجیه می باشد. این گونه قالبها در کارهای بزرگ کاملا به صرفه می باشند. ضمنا استفاده از اینگونه قالبها در جایی که نیاز به مقاومت بیشتر قالب باشد، استفاده می شود.

 

امروزه در تمامی پروژه ها از قالب بتن فلزی استفاده می شود.

در قسمت محصولات نو قالب فلزی در مورد این نوع قالب ها از لحاظ فنی توضیح داده شده است : قالب فلزی


 بتن ریزی بعد از قالب بندی

بتن آماده توسط ماشینهای حمل بتن (میکسر) برای شما آورده میشود، توجه به نکات زیر برای اجرای یک بتن ریزی صحیح الزامی است:

۱-از افزودن آب به بتن حمل شده بدون اجازه مهندس ناظر اکیداً خودداری شود. ( معمولا کارگران برای سهولت کار خود و روانی بیشتر بتن به آن آب می­افزایند که این امر از مقاومت بتن به شدت می کاهد لذا توجه به این امر بسیار دارای اهمیت میباشد.)انواع قالب بندی

۲- معمولا ً مقداری از بتن در ابتدای تخلیه از میکسر دارای دانه بندی نا مناسبی میباشد. باید دقت شود این بتن که دارای کیفیت نا مناسب جهت بتن ریزی میباشد، مورد مصرف کارهای ساختمانی قرار نگیرد.

۳- قبل از بتن ریزی حتماً باید درون قالبهای فونداسیون که آرماتور گذاری شده است از خاکهای ریزشی و نخاله های ساختمانی کاملاً پاکسازی گردد.

۴- در زمان بتن ریزی استفاده از دستگاه ویبره الزامی است، پیمانکاران موظف هستند قبل از آغاز بتن ریزی از سلامت دستگاه ویبره خود اطمینان حاصل نمایند.

۵ – برای آنکه آجرهای قالبندی فونداسیون آب شیرآبه بتن را جذب نکند استفاده از پوشش پلاستیکی (کاور) الزامی است.

۶- قبل از اینکه بتن ریزی آغاز شود برای اینکه آب بتن سریعا توسط بستر خارج نشود لازم است بستر بتن­ریزی مرطوب شود، البته باید مراقب بود تا آب در کف پی جمع نشود و فقط رطوبت وجود داشته باشد.

شکل۶-۴: استفاده از دستگاه لرزاننده بتن (ویبراتور) برای خارج کردن هوای بتن و بالابردین مقاومت بتن لازم و ضروری می باشد و بتن ریزی بدون لرزاندن آن عملا بتن مناسبی را حاصل نخواهد شد.
 انواع قالب بندی


قالب بندی

انواع قالب بندی

قالب باید وقتی برداشته شود که بتن قادر به تحمل تنشها و تغیر شکلهای وارده باشد . در صورت نیاز و تمایل میتوان پس از گیرش اولیه بتن فونداسیون و با اطلاع مهندس ناظر ساختمان نسبت به جمع آوری قالب بندی آجری برای استفاده مجدد آجر آن در ساختمان اقدام نمود.
الف: چنانچه زمان قالب‌برداري در طرح، تعيين و تصريح نشده باشد، قالبها و پايه‌ها نبايد قبل از سپري شدن مدتهاي مندرج در جدول زیر برداشته شوند:

 حداقل زمان لازم براي قالب‌برداري

پيش شرطهاي استفاده از جدول۶-۲ اين است كه:
ـ بتن با استفاده از سيمان پرتلند معمولي يا سيمان پرتلند ضد سولفات تهيه شده باشد.

ـ حين سخت شدن بتن، دماي محيط به كمتر از صفر درجه سانتيگراد تنزل ننمايد

(در صورت تنزل دماي محيط به كمتر از صفر درجه سانتيگراد، بايد ارقام جدول متناسباً و حداقل به ميزان مدت يخبندان افزايش يابند).

ـ هنگام قالب‌برداري سطوح قائم، جهت حفظ بتن در برابر گرما يا سرماي

محيط بلافاصله پس از قالب‌برداري عمل آوردن بتن به روش مقتضي صورت پذيرد.

ـ در صورت استفاده از سيمان زودگير، ارقام جدول فوق قابل كاهش است.

هنگام استفاده از مواد ديرگير كننده در ساخت بتن بايد ارقام جدول فوق افزايش يابند.

ـ اگر ملاحظات خاصي براي پرهيز از تركهاي زودهنگام يا تقليل تغيير شكلهاي ناشي از وارفتگي مد نظر باشد،

بايد ارقام جدول را افزايش داد.

به علاوه چنانچه عمل آوردن تسريع شده يا قالب‌بندي خاصي نظير قالبهاي لغزان مطرح باشد،

ممكن است مقادير فوق را كاهش داد.

ب: برداشتن قالبها و پايه‌ها در مدتهاي كمتر از مقادير مندرج در جدول فوق فقط به شرط آزمايش ميسر است.

انواع قالب بندی

در صورتي كه آزمايش نمونه‌هاي آگاهي (نگهداري شده در كارگاه) حاكي از رسيدن مقاومت بتن به (۷۰%) مقاومت ۲۸ روزه موردنظر باشد، مي‌توان قالب سطوح زيرين را برداشت، ولي برداشتن پايه‌هاي اطمينان در صورتي مجاز است كه علاوه بر رعايت ساير محدوديتها، مقاومت بتن به مقاومت ۲۸ روزه موردنظر رسيده باشد.

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

قالب بتن

جهت ساخت يك سازه بتن مسلح، بايد بتن تازه در قالب بتن فلزی یا انواع دیگر قالب بتن ریخته شود، تا بعد از پر كردن تمام حجم قالب ها و گیرش بتن به شكل لازم درآيد. از مهمترين مراحل در ساخت سازه‌هاي بتني، نحوه قالب ‌بندي است. به همين خاطر بايد مجري سازه‌هاي بتني كاملاً در جريان امور مربوط به قالب‌ بندي، از تجهیزات قالب بتن تا مشخصات و جزئیات ابعاد و روشهاي اجرا قرار داشته باشد

قالب  بتن که از دیر باز در مدلهای مختلفی از قبیل چوبی ، فلزی و... در پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار گرفته است . قالب بتن چوبی ، ارزان قیمت بوده و لیکن بدلیل اینکه همیشه توسط نجارها در محل پروژه مطابق نقشه ، ساخته و استفاده میشد لذا هم زمان زیادی صرف میشد و هم اینکه عمر مصرف طولانی نداشتند .این نوع قالب بندی از لحاظ کار بسیار ساده بوده ولی برای پروژه های بزرگ وقت گیر می باشد.ضمناً رویه نئوپان های مصرفی به طور معمول طول عمر کمی دارند.با این وجود در مناطقی که قیمت نیروی کار  به نسبت تهیه قالب های پربازده کمتر است استفاده گسترده‌ای دارد.از سوی دیگر قالب بندی چوبی به دلیل انعطاف بالای آن در کنار سایر سیستم های قالب بندی به عنوان راه‌حلی برای محلهای بغرنج بکار می رود.

قالب-بتن


ویژگی ها و مزایای سقف وافل

ویژگی های سقف وافل

. دال های وافل معمولاً برای فضاهای مسطح مناسب هستند.1

. حجم بتن مورد نیاز در مقایسه با دیگر سقف ها بسیار کمتر است.2

. میلگرد تقویتی در سقف وافل را می توان به صورت مش یا به صورت تک تک استفاده کرد.3

. نمای زیرین سقف وافل، مشبک به نظر می رسد.4

. ضخامت دال وافل از 60 تا ۱۰۰ میلی متر و عمق آن از 250 تا ۶۰۰ میلی متر متغیر است.5

. عرض تیرها یا ریب ها در سقف وافل معمولاً    100 تا ۲۰۰ میلی متر است.6

. فاصله ی بین تیرچه ها 500 تا ۱۵۰۰ میلی متر پیشنهاد می شود.7

8.سقف وافل را می توان برای دهانه هایی تا 17 متر استفاده کرد. برای طول های بزرگتر از این مقدار، دال وافل پیش ساخته توصیه می شود.

. سقف وافل در برابر جمع شدگی مقاوم است.9

 

مزایای سقف وافل

1.از سقف وافل برای دال ها یا طبقاتی با دهانه های بزرگ استفاده می شود که دارای محدودیت در تعداد ستون ها هستند.

. ظرفیت باربری سقف وافل بیشتر از دیگر دال ها است.2

3.سقف وافل پایداری سازه ای مطلوب و ظاهر زیبایی دارد. از این رو برای ساخت فرودگاه ها، بیمارستان ها، معابد و … استفاده می شوند.

4.سقف وافل را می توان از بتن یا چوب یا فولاد ساخت که در بین این ها دال وافل بتنی برای ساختمان های تجاری و دو مورد دیگر برای گاراژها، تالارها و … مناسب هستند.

5. سقف وافل به دلیل داشتن آرماتور تقویتی در هر دو طرف، کنترل لرزش خوبی دارد. پس برای ساختمان های عمومی و برای کنترل لرزش ایجاد شده ناشی از جابجایی جمعیت مناسب است.

. سقف وافل نسبت به سایر سیستم ها سبک است و مقدار کمی بتن نیاز دارد، بنابراین مقرون به صرفه است.6

. اجرای سقف وافل راحت و سریع است.7

. حجم بتن و فولاد مورد نیاز کم است و در نتیجه می توان از قالب های سبک استفاده کرد.8

9.تأسیسات مختلفی مانند روشنایی، لوله های فاضلاب، سیم کشی برق، تهویه ی هوا، مصالح عایق بندی و … را می توان درسقف وافل با ایجاد حفره در سطح زیرین آن جای داد.

10. در سقف وافل بتن ریزی یکپارچه بدون استفاده از هرگونه روان کننده می باشد.